KODĖL IŠJUNGIAME 3G?

 

Siekiame tau užtikrinti maksimalią kokybę: ir pokalbių, ir greičiausio interneto. Pakeitus 3G technologiją daug pažangesne 4G, mobilusis internetas tau smarkiai pagreitės.
Jei tavo naudojami įrenginiai (telefonas, modemas ar kt.) nepalaiko 4G, išjungus 3G, jie persijungs į 2G. Dėl to suprastės pokalbių kokybė ir stipriai sulėtės mobiliųjų duomenų perdavimas.
Apie 3G išjungimą tau aktualioje teritorijoje tave informuosime papildomai. 
 

KĄ DARYTI?

 

Pasitikrink, kokią ryšio technologiją (2G, 3G, 4G) palaiko tavo turimas įrenginys? 
Atkreipk dėmesį į užrašą telefono viršuje greta mobiliojo ryšio stiprumą rodančių padalų. Jei tavo telefonas palaiko 4G, ten matysi 4G arba 4G+. Jei greta padalų prirašyta 3G, H, 2G, E ar G, tuomet tavo telefonas yra prisijungęs prie 3G arba 2G tinklo. 
Patikrinti arba pakeisti tinklą, prie kurio telefonas turėtų jungtis, gali nustatymuose ties mobiliojo tinklo arba ryšių parametrų pasirinkęs 4G tinklą.
 

Detalios instrukcijos:

Apple

Samsung

Xiaomi

Huawei

 

Jei tavo įrenginys palaiko 4G – puiku, mėgaukis greičiu ir puikia ryšio kokybe. 
Jei tavo įrenginys nepalaiko 4G – galėsi skambinti ir rašyti SMS, tačiau interneto sparta žymiai sumažės.  
Rekomenduojame atsinaujinti įrangą į palaikančią 4G ryšį.

 

 

DUK

 

Kas yra 3G įrenginys?

 

Didžioji dalis „Ežio“ klientų naudojamų 3G įrenginių yra mobilieji telefonai (mygtukiniai ir išmanieji). Tačiau 3G ryšį palaikančiu įrenginiu taip pat gali būti laikomas nešiojamasis ar planšetinis kompiuteris, išmanusis laikrodis, filmavimo kamera, į judesį reaguojantys fotoaparatai, automobilis ir t. t.

Kokią įtaką 3G ryšio išjungimas turės tavo naudojamoms paslaugoms?

Jei turi ryšio įrenginius, kurie palaiko 3G, daugeliu atveju jie palaiko ir 2G, todėl išjungus 3G ryšį, įrenginiai automatiškai persijungs į 2G tinklą (jei yra nustatytas automatinis tinklo pasirinkimo režimas). Tokiu atveju SMS žinučių perdavimas liks nepakitęs, o pokalbių kokybė gali šiek tiek suprastėti. Didžiausia įtaka bus interneto greičiui – maksimali sparta taps iki 240 kbps.

Jei turi ryšio įrenginius, palaikančius 4G technologiją, ir toliau naudosiesi duomenų perdavimo sparta, kuri yra apie 10 kartų didesnė lyginant su 3G ir net apie 1000 kartų didesnė lyginant su 2G bei vidutiniškai pasiekia 85 Mbps (o su moderniais 4G įrenginiais netgi iki 300 Mbps). Be to, mobiliųjų duomenų vėlinimas, lyginant su 2G, yra žymiai mažesnis.

 

 

Ką man daryti, jeigu mano mobiliajame telefone yra išjungtas 4G ryšys arba man reikia atsinaujinti įrenginio programinę įrangą?

 

Kaip įjungti 4G ryšį jį palaikančiame telefone ir kaip atnaujinti jo programinę įrangą, sužinosi instrukcijoje:

Apple

Samsung

Xiaomi

Huawei

 

Kur įsigyti 4G palaikančios įrangos?

 

4G palaikančių telefonų rasi apsilankęs čia. O daugiau įrenginių (telefonų, maršrutizatorių ar kitos įrangos) galėsi išsirinkti palankiomis sąlygomis perėjęs į „Telia“. Palik savo kontaktinius duomenis čia, o su tavimi susisieksime per 5 d.d. ir papasakosime apie visus „Telia“ privalumus.

 

Kas yra VoLTE?

 

Tai galimybė skambinti ir priimti skambučius naudojantis 4G tinklu (kitaip vadinama VoLTE) ir patirti aukštesnės kokybės balso kokybę bei greitesnį skambučių sujungimą. Svarbiausia – kalbėdamas gali tuo pačiu metu atsisiųsti dokumentus, laiškus, užsisakyti skrydį ir naršyti internete ar kalbėtis socialiniuose tinkluose. Visa tai įmanoma, nes su VoLTE visada lieki prisijungę prie spartaus 4G tinklo. VoLTE gali naudotis „Telia“ abonentai, turintys VoLTE palaikančius telefonus. Palik savo kontaktinius duomenis čia, o su tavimi susisieksime per 5 d.d. ir papasakosime apie visus kitus „Telia“ privalumus.

 

Kada gausiu informacijos apie 3G ryšio išjungimą?

 

3G išjungimą „Ežio“ tinkle planuojame pabaigti iki 2022 m. pabaigos. Apie 3G išjungimą tau aktualioje teritorijoje tave informuosime papildomai bent prieš 30 d. iki 3G išjungimo.

 

Ką daryti, jei SIM kortelė yra naudojama kitai įrangai (signalizacija, vartai ir kt.)?

 

Ši įranga dažniausiai veikia 2G tinkle, todėl jeigu naudoji SIM korteles įrangai, kuri nenaudoja daug duomenų ir nereikalauja didelės interneto spartos (pvz., signalizacija, generatoriai, vartai), išjungus 3G ryšį, jų veikimas neturėtų sutrikti. Tačiau, jeigu naudoji SIM kortelę 3G / 2G palaikančiai įrangai, kuri gali naudoti daugiau mobiliųjų duomenų (pvz., kamera, į judesį reaguojantys fotoaparatai), reiktų atsinaujinti įrangą į 4G palaikančią, siekiant išvengti kokybės sutrikimų.