Kas yra slapukai? 

 

EŽIO puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Tai mažos rinkmenos, siunčiamos į tavo tinklo naršyklę ir saugomos tavo kompiuterio kietajame diske.

Kai pirmą kartą apsilankai tinklalapyje, slapukai perkeliami į tavo kompiuterį ir vėliau naudojami kompiuteriui identifikuoti. Nors skamba keistai, tai įprasta naršymo tinklalapiuose praktika, kuri tau palengvina naršymą jau lankytame tinklalapyje. Naudojant slapukus automatiškai fiksuojami tinklalapio lankomumo duomenys: informacija, kiek lankytojų apsilankė, kokia informacija dažniau skaitoma ir pan. Tai padeda mums suprasti, kaip tu ir kiti lankytojai naudojasi tinklalapiu, be to suteikia mums galimybę gerinti paslaugas ir supaprastinti informacijos pasiekiamumą.

Dauguma tinklo naršyklių priima slapukus, kurie padeda tau patobulinti tinklalapio naudojimo patirtį. Jeigu visgi nenori priimti slapukų, gali pakeisti savo interneto naršyklės nustatymą taip, kad jei nebūtų priimami. Tokiu atveju gali neveikti kai kurios EŽIO tinklalapio funkcijos.

 

Kokie slapukai yra naudojami EŽIO puslapyje?
 

PAVADINIMAS PASKIRTIS GALIOJIMO TRUKMĖ
PHPSESSID Naudojamas palaikyti vartotojo sesijai. Iki naršyklės uždarymo.
closed_announcements Naudojamas išsaugoti informacijai apie vartotojo uždarytus pranešimus. 1 metai
new_chat_notif Naudojamas išsaugoti informacijai apie uždarytą „Klausk ežio gyvai“ pranešimo blokelį. 1 metai
cn_hidden Naudojamas išsaugoti informacijai apie paslėptą slapukų naudojimo pranešimą. 1 metai